Obezite ve Metabolik Cerrahi Merkezi

evden eve nakliyat nakliyat barsan nakliyat
Endokrin Cerrahisi

Dalak Cerrahisi:

Laparoskopik olarak dalağın çıkarılması en çok kabul gören cerrahi işlemlerden birisidir. Çok büyük ve ağrılı kesiler yerine çok küçük deliklerden uygulanabilen kapalı dalak cerrahileri kliniğimizde yaygın olarak yapılmaktadır. En sık dalak cerrahisi gerektiren durumların başında ITP hastalığı gelmektedir. Yakında videolar arasında kliniğimizde uygulanmış bir laparoskopik dalak ameliyatı görüntülerini izleyebilirsiniz. 

Böbrek Üstü Bezi Cerrahisi:

Böbrek üsüt bezinin çıkarılması gereken durumlarda en ideal cerrahi yöntem laparoskopik cerrahidir. Hastalar için ameliyat sonrasının çok konforlu geçtiği bu cerrahi türü altın standart olmuştur. Tümörler, Cushing hastalığı gibi durumlarda bu uygulama yapılmaktadır. Videogaleride yakında ameliyat görüntülerini izleyebilirsiniz.

Pankreas Cerrahisi:

Pankreasın vücutta bulunduğu yer ulaşılması çok zor bir yerdir. Bazı özel pankreas tümörlerinde laparoskopk cerrahi rahatlıkla uygulanabilmektedir. Pankreasın kuyruk kısmına yerleşmiş kitleler, iyi huylu küçük tümörler bu yöntem ile çıkarılabilir. İleri evre tümörlerde, büyük kitlelerde laparoskopik cerrahinin uygulanması tercih edilmez.