Obezite ve Metabolik Cerrahi Merkezi

evden eve nakliyat nakliyat barsan nakliyat
Sorular

Ameliyat öncesi ne gibi işlemler yapılmaktadır?
Reflü şikayetleri olan hastalara yapılması gereken ilk ve en önemli işlem detaylı bir muayeneden ve hikaye ealınmasından geçer. Bunu takiben hastalara endoskopi uygulanır. Endsokopi ile ayrıntılı bilgileri ana menüde bulabilirsiniz. Uyutularak yapılan endoskopi işlemi sırasında yemek borusunun alt ucunda yer alan kapakçık sistemi gözlenir ve mide fıtığının olup olmadığı tespit edilir. Buradan elde edilen ölçümler doğrultusunda 24 saatlik asit asit kaçağı ölçümü (pHmetri)ve kapaçık basınç ölçümleri (manometri) yapılmalıdır. Özellikle basınç ölçümü çok büyük önem taşır. Bu işlem yapılmadan reflü cerrahisi yapılırsa hastalarda kalıcı yutma güçlüğü oluşabilir. 

Reflü cerrahisinin riskleri nelerdir?
 Deneyimli merkezlerde reflü cerrahileri sonrasında nadiren sorun oluşur. Riskleri önlemenin en önemli yolu önlemleri önceden almaktır. Reflü cerrahileri çok farklılıklar gösterdiği için komplkikasyonlarda birbirinden farklıdır. Görülen komplikasyonlar kanama, organ delinmeleri, akciğer zarına zarar verilmesi, bacaklarda pıhtı oluşmasıdır. 

Hangi yöntem?
Her hastaya uygulanacak yöntem bir diğerinden farklı olabilir. Yöntem ancak tetkikler sonrasında belirlenebilir.
 
Ameliyat ve muayene ücretleri hakkında bilgi
Laparoskopik ameliyatlar malzemlere ve aletlere bağımlı cerrahilerdir. Buna bağlı olarak açık cerrahilere göre ilave malzemeler gerekmektedir. Hastalarımızın sağlık güvencesine göre farklı sonuçlar ortaya çıkmaktadır. SGK güvencesi olan hastalar için uygun çözümler bulunmaktadır. Bu konular ile detaylı bilgileri almak için "Online Randevu" formunu doldurun. En kısa zamanda size geri dönülecek ve gerekli bilgiler verilecektir.
 
Nasıl başvurabilirsiniz?
Doç.Dr.Yunus Yavuz Adına Randevu için lütfen "Online Randevu" formunu doldurun.